O nas

Restauracja Restauracja Adelcia

Ludzie tworzący zespół Adelci działają na lokalnym rynku gastronomicznym już ponad 10lat.W naszej nowej lokalizacji, w tak wyjątkowym historycznym miejscu jak Muzeum Józefa Piłsudskiego, chcemy stworzyc miejsce, do którego goście będą z przyjemnością wracać, zachęceni nie tylko wyśmienitym jedzeniem, inspirowanym najlepszymi tradycjami kuchni dwudziestolecia międzywojennego, ale też wspaniałą atmosferą i ciekawym programem atrakcji. Zamierzamy angażować się jako restauracja w społeczne inicjatywy mieszkańców, jak i władz dzielnicy Wesoła i miasta Sulejówek, stać się naturalnym miejscem spotkań zarówno gości indywidualnych, jak i różnego rodzaju stowarzyszeń, kół czy klubów.

W restauracji będą królować pysznedomowe dania przygotowywane na bazieprzepisów kulinarnych dwudziestolecia międzywojennego, w tym jadłospisów tworzonych przez kucharkę Adelę Hajbutowicz dla samego marszałka Piłsudskiego.

Naszym marzeniem jest wykorzystanie kulturalnego potencjału restauracji zlokalizowanej w przestrzeni muzeum,poprzez połączenie wybornego jedzenia zorganizacją wydarzeń artystycznych (mini koncerty, spotkania grup rekonstrukcyjnych i historycznych, występy okolicznych twórców). Planujemy organizację warsztatów kulinarnych dla szkół. Postaramy się także zaktywizować seniorów do odwiedzania naszej restauracji poprzez przygotowanie korzystnej dla nich oferty cenowej.